Sıfır Ahşap Palet Üretimi veya Palet İmalatı

Sıfır Ahşap palet Üretimi ve imalatı Türkiye de çok az firma tarafından hakkıyla yapılabilen bir üretimdir.
Sıfır Ahşap palet imalatı nasıl yapılır ? veya  Sıfır palet üretimi nasıl yapılır?
 Birçok müşteri bu konuda şikâyetleri vardır. İşletmelerin özetle karşılaştığı en önemli sorunlar:
 
Finans problemleri,
Yanlış maliyet ve ahşap palet fiyatlamaları,
İnsan Kaynakları problemleri,
Kalite Problemleri,
 
Şimdi bu problemleri sırasıyla özet olarak ele alalım.
 
Finans problemleri,
 
Sıfır Ahşap palet üretici ve ahşap palet imalatçılarının, diğer Türkiye işletmeleri gibi karşılaştığı en önemli sorun Finans problemleridir. Sektördeki birçok firma yetersiz sermaye ile işe başlamaktadır.
Sıfır ahşap imalat sektörüde işletme sermayesi, alınan hammaddenin vadesinden tutunda, müşterilerin talep ettiği uzun vadelerde dikkate alındığında, önemli miktarlara çıkmaktadır. Bunu iyi hesap etmeyen birçok firma,  çek kırdırma yüksek faizli kredi, gibi finansal maliyetlerle girmekte ve karlılıktan uzaklaşmaktadır. Bunun sonucunda, Sıfır Ahşap palet üretimi ve Sıfır  ahşap palet imalatı yapan firma işini yapamaz hale gelmektedir.
 
2.Yanlış Sıfır Palet üretim maliyeti hesaplama ve ahşap palet fiyatlamaları
 
Sıfır Ahşap palet üreticileri ve sıfır ahşap palet imalatçıları nın yaptığı en önemli yanlışlardan bir tanesi, palet üretim  maliyetleri ni doğru hesaplayamamaları, bazı maliyetleri gözardı etmeleri, iş almak için fiyat kırmaları sonucu palet üretim  maliyetlerinin altında satış yapmalarıdır.
 
Bu durum sıfır ahşap palet üreticileri ve  sıfır ahşap palet imalatçılarını orta vadede içinde çıkılmaz bir sarmala sokmakta , palet üretim maliyeti ni bile karşılayamaz hale getirmektedir.
 
3.İnsan Kaynakları problemleri,
 
Sıfır Ahşap palet üreticileri ve Sıfır palet  imalatçıları nın  yaşadığı kalifiye eleman problemi çok yoğundur. İşi öğrenen elemanların firmalardan ayrılmaları,  sektör dışına çıkmaları veya şirketlerin bu konuda özensiz olmalarıdır.
Palet imalatı yapan işçiler, tahta palet imalatı yapan  ustalar hepsine ahşap palet imalatı  yapan çalışanlar diyebiliriz, farklı firma veya sektöre geçmektedir. Bu durumda yeni işçiler ahşap palet üretimi  ve ahşap palet imalatı yaparken birçok kalite problemine sebep olabilmektedir.
 
4.Kalite problemleri
 
Sıfır Tahta palet  imalatı ( ahşap palet üretimi ) de müşterilerin en çok şikayeti kalite problemleri üzerinedir.Bu konuyu ayrı bir makalede ele almak en doğrusu olacaktır. Fakat özetle ölçü eksikleri, çivi problemleri, küf problemi en önemli problemlerdir.
 
Sıfır Ahşap palet imalatı yapan firmamız  güçlü finansal yapısı ve  iki palet imalat fabrikası ve dağıtım merkezleriyle  kaliteli ahşap palet üretimi ve imalatı sürdürülebilir, tam zamanında tedariki, müşterilerine uygun finansal imakanlar sunarak sağlamaktadır.Bugün bu konuda Türkiye nin en önde gelen firmasıdır.

DİĞER HABERLER

Euro Paletin Gelişim HikayesiMar 16, 2019

Euro palet in ortaya çıkışı her şeyden önce bir temel ihtiyacın karşılanması amacını güdüyordu.İhtiyaçlar, icatın anasıdır denir ve çoğu zaman, dünyayı, daha basit ve işlevsel bir yer haline getiren, basit fakat fayda sağlayan şeylerdir.
Devamı

Kereste Fiyatlarının 2019 Yılında Artış SebepleriMar 9, 2019

2018 ve 2019 yılı ahşap kereste fiyatlarını % 80 e varan artışların yaşandığı bir yıl oldu.
Devamı

Ahşap İnşaatlık Kerestenin AvantajlarıMar 2, 2019

Ahşap inşaatlık kereste İnşaat Yapı malzemesi olarak, açıkçası ortak, tarihsel bir tercihtir. Bununla birlikte, son birkaç on yılda, alüminyum gibi metaller veya farklı mühendislik ürünleri lehine Ahşap inşaatlık kereste den uzaklaşıldı.
Devamı

BİZE ULAŞIN

Gönder